ATLAS COPCO KOMPRESÖR’DEN ÇİMENTO ÜRETİMİNE YÜZDE 35 ENERJİ TASARRUFU

ATLAS COPCO KOMPRESÖR’DEN ÇİMENTO ÜRETİMİNE YÜZDE 35 ENERJİ TASARRUFU

Dünyanın lider endüstri kuruluşlarından biri olarak, sürdürülebilir sanayi verimliliğini destekleyen Atlas Copco Kompresör, ZS Vidalı Blower serisi kompresörleri ile çimento üretiminde yüzde 35’e varan enerji verimliliği sağlıyor. Atlas Copco Kompresör, bir üretim tesisinin harcama kalemleri arasında yüzde 40 ile en büyük payı alan elektrik maliyetlerini düşüren üstün teknolojisi ile çimento üretiminde kayıpların önüne geçiyor.

Atlas Copco Kompresör, piyasada loblu ya da roots tip olarak bilinen, çok yüksek gürültü oluşturması ve yüksek enerji tüketmesi nedeniyle üretime olumsuz etki eden blower’lara karşın geliştirdiği üstün vidalı teknolojisiyle, sektöre üst düzey bir boyut kazandırıyor. Atlas Copco Kompresör, çimento üreticilerinin basınçlı hava ihtiyacını sağlamak için vidalı teknoloji kullanarak ürettiği ZS Vidalı Blower serisi kompresörleriyle, çimento üretiminde yeni bir sayfa açıyor. ZS Vidalı Blower serisi, üretim sırasında maliyet yükü yaratan loblu tip blower’larla kıyaslandığında zaman ve enerjiyi gözeten avantajlar sağlıyor.

Geri kaçırma sorununa son!

ZS vidalı Blower serisi, sonsuz vida sisteminden oluşan bir sıkıştırma ünitesine sahip. Bu vidalı sistem sayesinde lob teknolojisindeki gibi dış sıkıştırma yerine, dişli içerisinde (vida içi) sıkıştırma gerçekleşiyor. Bu sayede loblu blower’larda yüksek basınçlarda gerçekleşen geri kaçırma problemi ortadan kalkıyor. Üstün vida teknolojisi, 1.5 bar basınç değerlerine kadar ulaşabiliyor. ZS Vidalı Blower’ların sahip olduğu sıkıştırma ünitesi ile loblu blower’lardaki gibi kayış kasnak kullanılmasına gerek kalmıyor.

Ortalama 2 yılda kendini amorti ediyor

ZS Vidalı Blower serisi kompresörler, sunduğu enerji tasarrufu sayesinde ortalama 2 yılda kendini amorti ediyor. Düzenli bakım yapıldığında bu süre, 1 yılın altına gerileyebiliyor. Şirket; yol verici, frekans konvertörü ve ses kabini ile birlikte sunduğu ZS Vidalı Blower serisi kompresörlerde, ayrıca vida grubuna 5 sene garanti veriyor.