CALDERYS’TEN REFRAKTER EĞİTİMİ

CALDERYS’TEN REFRAKTER EĞİTİMİ

CALDERYS’in, sürdürebilirliğin sağlanması için yürüttüğü, güncel teknik bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı eğitim faaliyetleri devam ediyor.

Mersin ÇİMSA fabrikasında, 24 Ekim’de düzenlenen “Refrakter” eğitimi grubun tüm fabrikalarından 50’den fazla personelin katılımı ile gerçekleşti. Calderys Türkiye Satış Müdürü Emre Özkurt tarafından verilen eğitimde, ÇİMSA grubunun tüm çimento fabrikalarında çalışan mavi ve beyaz yakalı personelin kullandıkları refrakter malzemeler ile ilgili teorik ve pratik bilgilerin verilmesi amaçlandı. Beş ana bölümden oluşan eğitim programında yer alan konu başlıkları içinde; Refrakter nedir ve malzemelerin sınıflandıılması, Refrakter performansına etki eden unsurlar ve dizayn prensipleri, Temel refrakter hammaddeleri (Alümina kaynakları, Silisyum Karbür ve Zirkonyum özellikleri), Vaka çalışmaları ve son olarak Uygulama başlıkları yer aldı.

Daha önce Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika da 10 yıl boyunca yeni yatırım Çimento Fabrikaları Projelerinde, refrakter işlerinden sorumlu proje müdürü olarak 11 çimento fabrikasında görev alan Özkurt, Türkiye ve Çin olmak üzere 4 farklı üniversiteden, ‘Refrakter Mühendisliği, Pazarlama-Satış ve İşletme yüksek lisansına sahiptir.