Editör

Merhaba,
5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası olarak kutlanırken, Marmara Denizi’nde ortaya çıkan müsilaj sorunu ile birlikte ortaya çıkan resim hepimizi çok üzdü. Doğa bize birkez daha hatırlattı ki; denizlerimizi, ormanlarımızı ve içinde yaşayan tüm canlıları koruyacak şekilde bir tüketim alışkanlığı geliştirmeli ve yeni nesile örnek olmalıyız. Dilerim, bu acı tecrübe çevreye olan bakış açımızı değiştirir.

Yeni bir mevsimin başlaması ve doğadan gelen uyarılarla birlikte tüm sektörler için beklentilerin farklılaştığı, önceliklerin değiştiği ve fırsatların yeniden şekillendiği yeni bir dönem başladı. Bu dönem hareket ve canlanmayı beraberinde getirirken, liderler de ajandalarını tekrar gözden geçiriyor, dijital dönüşüm temelli bir gelecek için çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Son iki yıldır yaşadığımız zorluklar belki bir şekilde devam edecek ama Yunan şair Nikos Kazancakis’in dediği gibi “Uçurumun kenarına gelmeden kanadının olduğunu anlayamazsın.” Yaşadığımız her türlü olumsuz duyguya rağmen harekete geçme dürtümüzü kaybetmiyorsak ve harekete geçiyorsak şartlar ne olursa olsun, işte o zaman bir şeyler değişiyor hayatımızda. Ve değişimi başlattığımız her nokta da, cesurca alınmış kararların olduğunu görüyoruz.

Peki, hayatınızın herhangi bir anında keşke daha cesur olsaydım dediğiniz oldu mu? Ya da cesur olmadığınız için neleri kaçırdınız bugüne kadar? Ve bugüne kadar sergileyemeyediğinizi düşündüğünüz cesaretinizi, bugün nasıl ortaya çıkarabilirsiniz?

Cesaretinizin yeniden ortaya çıktığı ve değişiminizi başlattığınız bir ay olmasını diliyoruz.