Editör

Merhaba,

En büyük gücümüz, yaşamın her alanında umudu yeşertebilmektir. Bu noktada Türk insanı olarak zorluklar karşısındaki dayanıklılığımız bizler için büyük bir avantaj sağlıyor. Pandemi ile birlikte insanlık olarak zorlu bir yıl geçirmiş olsak da aşının bulunmasıyla Covid’in sonlanacağına ve zor günler geçiren tüm sektörlerin 2021’de can bulacağına inancımız tam.

Bu süreçte değişim ve dönüşüm kaçınılmaz, kritik nokta değişime uyum sağlayabilmek…

Son dönemde “Çevik Dönüşüm” adını organizasyonlar için en etkili dönüşüm felsefesi olarak çok duyar olduk. Çevik Dönüşüm, sürekli ve hızlı olarak daha iyiye doğru değişmek demektir. Süresiz olarak devam eder ve merkezinde “insan” vardır.

Çevik Dönüşüm felsefesine göre şekil alan ve bu felsefeyi hayata geçiren organizasyonlar birçok alanda ilerleme fırsatı yakalayacaklardır. Pazara girme hızı artacak, yüksek müşteri memnuniyeti sağlanacak, kalitesi yüksek daha iyi ürünler üretilecek, performansı yüksek iş süreçleri tasarlanabilecek aynı zamanda şirketlerin öğrenme kabiliyetinin artmasına katkı sağlayacaktır.

Tüm sektörlerde olduğu gibi Türk Çimento sektöründe de değişim ve dönüşümün ivme kazandığını görüyoruz. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), isim değişikliği yaparak yeni isimlerini “Türk Çimento” olarak değiştirdiklerini düzenledikleri online basın toplantısında duyurdu.

Değişime ayak uydurmaya başlayan bilgi, tecrübe, insan gücü ve üretim kapasitesiyle globalde önemli bir yere sahip olan Türk Çimento sektörünün 2021 yılı itibari ile toparlanacağına inanıyor ve yıl ortalarında yatırım haberlerini duyacağımız umudunu taşıyoruz.

Hepimiz için güzel başlangıçların yaşanacağı hareketli, canlı bir dönem diliyoruz…