Editör

Merhaba,

Doğru olarak varsaydığımız birçok şeyin aslında yanlış olduğunu daha net fark ettiğimiz zamanları yaşıyoruz. İmkansız gibi görünen bazı şeyler birden bire yaşamımıza dahil oluverdi. Görünen o ki binlerce şirket, üniversite ve diğer birçok kurum sanal ortama geçiş yaptı. Basmakalıp düşünceler teker teker tepetaklak olurken yeni düşüncelere kapılar sonuna kadar açıldı. İnsanlığın gücünün yettiği ve yetmediği konularla ilgili algılarımız tersyüz oldu.

COVID-19’un küresel ekonomiye ve çimento sektörüne etkisi çok büyük oldu. Pandeminin ardından günlük hayatımızda olduğu gibi işletmelerde de hemen herşey eskisi gibi olmayacak. Ama insanlığın ve şirketlerin en büyük gücü değişimlere uyum sağlama, gerektiğinde birlik olabilme ve zorlukları birlikte başarabilmesidir. Kontrolümüzde olmayan yaşadığımız tüm bu olaylar bizlere yeni yaşam deneyimleri kazandırdı. Kendimizi, işletmemizi gerçek anlamda tanımak adına fırsatlar sundu. Şirketlerin gelecekteki krizlere sağlam bir bilanço, ilgili bir liderlik ve kendine has bir samimiyetle hazırlanması gerekiyor. Bunları yapacak olanlar takdir edilecek, ödüllendirilecek ve el üstünde tutulacaktır.

İçinde yaşadığımız, seyrettiğimiz hayatın kendisiyiz. Bundan ötürü her zorlukta, her yeni günde biraz daha hissetmeye, biraz daha biz olmaya ihtiyacımız var. Dilerim ki keyifli ve güzel anları biz olarak yaşabileceğimiz günlerimiz çok olur.