NBL Endüstri, Kilis Çimento Fabrikası Devreye Alma Çalışmalarına Başladı

NBL Endüstri, Kilis Çimento Fabrikası Devreye Alma Çalışmalarına Başladı

Yurtiçinde ve yurtdışında müşterilerine çimento, maden ve enerji sektörlerinde anahtar teslim  projeler sunan NBL Endüstri,  2018 yılının son çeyreğinde Sivas Tren Dolum Projesi ile eş zamanlı yürüttüğü Kilis Limak Çimento Fabrikası projesini devreye alma çalışmalarına başladı.

NBL bu iş kapsamında; 600 t/h kapasite Hammadde kırıcı ve nakil hattı, 400 t/h kapasite Farin Dik Değirmeni ve ek üniteleri, 900.000 m3/h kapasite Farin Sistem Torbalı Filtresi, Sıcak gaz boruları ile Çelik konstrüksiyon yapı montajı işlerini üstlenerek yaklaşık 2700 ton Mekanik, 800 ton Çelik, 500 ton Boru montajı olmak üzere 4.000 ton montajı 8 ayda tamamladı ve devreye alma çalışmalarına başladı.

Kilis’te, Suriye sınırına yakın bir bölgede yer alan fabrikanın, bölgede oluşması beklenen ihracat potansiyelinden yararlanabilmesi için projenin zamanında tamamlanması ve çalıştırılması gerekiyor.

NBL CEO’su Tolga Tüzün, “Tesisin kurulum aşamasındaki zorlu süreçte, teknolojik tüm imkanlar değerlendirilmiş, mühendislik yöntem ve yeteneklerinin kullanıldığı, “Kurgula-Hesapla-Yap” modelleri oluşturulmuş ve başarılı çalışmaların ve sonuçlar elde edilmiştir. NBL Endüstri olarak sektöre verdiğimiz ve sağladığımız katma değer, Alt yapı ve ARGE çalışmaları ile sadece Bugünün ve Geleceğin dünyasında değil Gönüller de de her zaman güzel yerler inşa etmeye devam edeceğiz”  şeklinde konuştu.