Akçansa’nın ilk yarıyıl satış geliri 3,3 milyar TL oldu

Akçansa’nın ilk yarıyıl satış geliri 3,3 milyar TL oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketlerinden Akçansa 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre yılın ilk yarısında şirketin satış geliri 3.284 milyon TL’ye ulaşırken, FAVÖK de 538 milyon TL olarak gerçekleşti. İhracatta başarısını sürdüren Akçansa, yılın ilk altı ayında ihracat gelirini TL bazında yüzde 148 artırdı ve bu alandaki gücünü ortaya koydu.

Akçansa’dan sürdürülebilir gelecek yolculuğunda güçlü adımlar

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık şunları kaydetti; “2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerimiz kapsamında daha sürdürülebilir yarınlar için çalışıyor, ‘Akçansa’nın yolu gelecekten geçiyor’ anlayışı etrafında değer yaratan çalışmalara imza atıyoruz. Bunun yanında geliştirdiğimiz düşük karbonlu ürünler ile çevresel ayak izimizi azaltmayı amaçlıyor, alternatif yakıt ve hammaddelere yönelerek kaynakların verimli kullanılmasına odaklanıyoruz. İklim değişikliğinin etkilerini en aza indirmek ve sera gazı salımını azaltmak için sorumluluk üstlenen bir şirket olarak, belirlediğimiz emisyon hedeflerinde daha hızlı ilerlemek ve iklim stratejimizi güçlendirmek üzere UN Global Compact liderliğinde yürütülen İklim Hedefi Hızlandırma Programı’na katıldık”.

Hayata geçirdikleri sosyal çalışmalar ile paydaşlarının yaşamlarına olumlu yönde temas etmeye öncelik verdiklerini söyleyen Kanadıkırık; “Faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerde, ‘iyi bir komşu olmak’ anlayışı ile toplumun her kesiminin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmayı öncelikli görevimiz olarak görüyoruz. Bu doğrultuda Çanakkale’de ‘Benim Mahallem’ projesine yeniden başladık ve 1000 çocuğumuza farkındalık eğitimi verdik. Bunun yanı sıra, Samsun Ladik Akpınar Fen Lisesi öğrencileri ile ‘Benim Mesleğim, Senin Seçimin’ projemiz kapsamında bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulunduk. Bu sene 55. yılını kutladığımız Büyükçekmece Fabrikamız ile bölge halkı için oluşturduğumuz değeri yukarıya taşıyacak sosyal projelerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.