Çimsa engelli bireyleri desteklemeye devam ediyor

Çimsa engelli bireyleri desteklemeye devam ediyor

Çimsa’nın engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olmaları ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlara dikkat çekme hedefiyle başlattığı sosyal sorumluluk projesi 8. yılına ulaştı. Engelliler Haftası’nda Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Çimsa Mersin Fabrikası tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında ihtiyaç sahibi engelli bireylere akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

Sabancı’dan aldığı güç ve vizyon doğrultusunda toplum için kalıcı değer yaratan Çimsa sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. 2015 yılından beri Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Çimsa Mersin Fabrikası tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında ihtiyaç sahibi engelli bireylere akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

Çimsa Mersin Fabrikası Müdürü Mehmet Emin Kalınağaç, Engelliler Haftası kapsamında 2015 yılından beri sürdürdükleri kurumsal sosyal sorumluluk projesini Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Çimsa paydaşlarının katkılarıyla bu yıl da gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Çimsa olarak, çevreyi ve insanı temel alan, bireysel ve toplumsal refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan projeler yürütüyor; sosyal sorumluluk çalışmalarımızın etki alanını genişleterek yarattığı faydayı daha geniş kitlelere de ulaştırmayı hedefliyoruz. Projemizi; engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olmaları ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlara dikkat çekme hedefiyle başlatmıştık. 2015 yılından beri 341 adet akülü sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli bireylerimize bağışladık.  Bu sayının her yıl katlanarak artmasını ve başka kurumlara da örnek olarak daha çok desteklenen bir konu haline gelmesini istiyoruz. Bu konuya dikkat çekmeyi kıymetli buluyoruz. Çimsa olarak sürdürülebilir ve kalıcı değer yaratan çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”