Editör

Merhaba,

İçinde bulunduğumuz zor ekonomik koşullarda Mart ayında yağan karlarla bir nebze de olsa neşelendik. Nisanla birlikte ise, baharla gelen yenilenme enerjisi içinde bulduk kendimizi. 

Bu yeni ekonomik koşullarda bir canlılıktan ya da verimlilikten bahsedebilir miyiz bilmiyoruz ama bu belirsiz koşulların bize öğrettiği bir şey var: İşleri doğru yapmak kadar doğru işte çalışmanın gerektiğinin de önemli olduğu bir zamandayız. 

Steve Jobs, John Sculley’e Pepsi’nin başkanlığını bırakması ve doğru işte çalışmanın önemi noktasında şu soruyu sormuştu ve ikna etmişti. “Dünyayı değiştirmek mi istiyorsun yoksa yaşamayı istediğin hayatı renkli bir içeceği satmaya çalışarak geçirmek mi?”

İş dünyasında profesyonellerin kararlarını etkileyen doğru işte çalışarak değer katabildikleri projelerde yer almak rekabet ortamını da büyüttü. Gençlerin özgürlük, hedefler ve bağlılık arasında seçimleri birçok şirketin varlığını sürdürerek büyümesine yön vermeye devam ediyor. Bu nedenle muğlak ve belirsiz dönemlerde tercih sebebi olunacak ve yapılabilecek en doğru işi bulmaya zaman ayırmak gerek. 

Pandeminin yarattığı bu ekonomik koşulların bu yıl etkisinin azalarak son iki yıla oranla düzeleceğine inanıyor, tüm zorluklara rağmen kurumsal kimliğinizi güçlendirdiğiniz bir dönem diliyoruz. 

Sağlıkla ve sevgiyle kalın.