Taha Aksoy, Çimentaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

Taha Aksoy, Çimentaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

Çimentaş ve Çimbeton’un Yönetim Kurulu toplantısında yapılan görev dağılımında Yönetim Kurulu Başkanlığına Taha Aksoy getirildi.

İzmir’in ve Türkiye’nin önemli grupları arasında yer alan ve Dünya’nın lider çimento üreticilerinden Cementir Holding tarafından 2001 tarihinde satın alınan Çimentaş Grup, üst yönetimde önemli bir değişikliğe gitti.

Profesyonel yönetici olarak Çimentaş Grup bünyesinde yer alan Gazbeton İşletmeleri’nde 1987 – 99 yılları arasında Genel Müdür ve İcra Kurulu Üyesi, 2012’den bu güne ise Çimentaş ve Çimbeton’da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Taha Aksoy, Yönetim Kurulu tarafından oybirliği ile Başkanlığa seçildi.

2005 yılında Dünya Üniversiteler arası spor oyunları, UNIVERSIADE’ın ve 2013’te Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nın Genel Koordinatörlüğünü de yürüten Aksoy, 2007 – 2011 yılları arasında İzmir Milletvekili olarak mecliste görevini sürdürmüştü.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirip aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan Taha Aksoy, evli ve 2 çocuk babası.