KATKI ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ ( KÜB) YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA SİKA YAPI KİMYASALLARI GENEL MÜDÜRÜ TURGAY ÖZKUN SEÇİLDİ

KATKI ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ ( KÜB) YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA SİKA YAPI KİMYASALLARI GENEL MÜDÜRÜ TURGAY ÖZKUN SEÇİLDİ

Katkı Üreticileri Birliği ( KÜB) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Sika Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Turgay ÖZKUN seçildi. Yeni dönemde KÜB Yönetim Kurulu üyeliklerine; CHRYSO Kat-Katkı Malzemeleri Genel Müdürü Osman İLGEN Başkan Yardımcısı, MAPEI Yapı kimyasalları Genel Müdürü Selman TARMUR, BASF Türk Kimya Yapı Kimyasalları ülke Müdürü Suat SEVEN ve KORDSA Tekstil teknik A.Ş Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Yasa KILINÇ seçildiler.

Önümüzdeki süreçte Beton Katkı sektörüne liderlik edecek olan KÜB Başkanı Turgay ÖZKUN, sektörün gerek ülkemiz gerekse uluslararası alandaki büyümesini sürdürmesi amacıyla, sektördeki tüm paydaşlar, KÜB‘ün üyesi olduğu Avrupa Beton Katkıcıları Federasyonu ( EFCA),Yapı ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) ve İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) ile birlikte yapılan çalışmaların daha ileriye taşınmasını hedeflediklerini belirtti.

Sektöre ait güncel verilere göre Avrupa’daki beton katkı pazarının hacimsel olarak en büyüğü olan Türkiye, %45’lik oranı ile en yakın rakibinden açık ara önde görünmektedir.